Veľkonočné sviatky inak?

Veľkonočné sviatky inak?

Ako to už býva zvykom, zimné energie sa nám už roztopili a vystriedali ich tie jarné. V tomto období nám vládne už posledné zviera z energie dreva. A tým zvieraťom je Drak. Drak je predstaviteľom obrovskej sily, veľkorysosti, vízií, plánov. Jeho nedostatkom sú ale detaily.

No zároveň sa nachádzame v medziobdobí zeme, toto obdobie sa začalo 5.4. 2020 a skonči 4.5.2020.
Medziobdobie zeme, ako to už názov napovedá, je obdobie medzi dvomi energiami. V tomto prípade medzi jarnou a letnou energiou. / jar/drevo/ – leto/ oheň/

Toto obdobie v týchto časoch môžeme veľmi dobre využiť na prípravu.

Na seminároch kovovej Krysy sme si hovorili, aká veľmi dôležitá bude príprava na tento rok. Spomínali sme, že krysa so sebou prinesie veľa vody a veľa vody znamená nerovnováhu, ktorú keď nebudeme vyrovnávať, môže spôsobiť strach, depresie, alkoholizmus a aj smrť a hlavne nám oslabí naše obličky. Hovorili sme si, že máme posilniť orgány ako pľúca, hrubé črevo, lebo tie budú vystavené väčšej záťaži. A spomínali sme, aké je dôležité mať zharmonizovanú energiu zeme.

Do energie Zeme patrí istota, stabilita, pevnosť a to v akejkoľvek oblasti nášho života. Či už je to naša práca, vzťahy, rodina, priatelia, deti, peniaze. A preto bolo v roku Prasaťa veľmi dôležité ukončiť všetko, s čím sme sa nechceli stretnúť v tomto roku.
Pokiaľ sme to neurobili, bude tento rok pre nás naozaj náročný. Tento rok prichádza do našich životov Zmena, priniesla nám ju lietajúca hviezda – 7. A to, čo sme nedokázali urobiť my a s čím sme sa nerozlúčili, hoci nám to neprinášalo radosť, urobí za nás kovová Krysa. A spôsob, akým to robí, sa nám nemusí páčiť.

Zoberme si nejaký príklad.
Vaše vzťahy s partnerom neboli ideálne a vy ste ich neriešili. Teraz v tomto období, pre tieto vzťahy je náročný čas, lebo energia kovu nie je taká chápajúca, ako bola energia Zeme.

Ale netreba plakať nad rozliatym mliekom .

Odpoveď, ako dať vzťahy do poriadku, nám priniesli lietajúce hviezdy. Vo vzťahoch nám prišla pomôcť energia dreva – 4.
A čo to znamená? 4-ka je energia rôznorodosti, urobte zmenu a vneste do vášho vzťahu túto energiu a tá vám pomôže dať všetko do poriadku.
Už počujem tie vaše dotazy . “rôznorodosť, v tejto situácii, som zvedavá, ako to človek má urobiť…?”

Ten kto chce, hľadá spôsoby, ako to urobiť a kto nechce, hľadá dôvody, prečo to nejde.

Môžete napríklad začať spolu hrávať spoločenské hry, zahrajte si karty, môžete spolu uvariť obed, pozrieť si romantický film, ísť na prechádzku kde ste ešte neboli, začať spolu cvičiť, proste robte to, čo ste doteraz nerobili – nemali ste na to čas . Všetko nové, čo pre seba urobíte, posilní váš vzťah a stane sa z vás silné “my”, ktoré prekoná všetky prekážky.
Ale nečakajte, že tú zmenu urobí váš partner – začnite vy.

A takto by sme sa mohli pozrieť do ktorejkoľvek oblasti a tá nám poradí. Vy, čo ste absolvovali semináre, to už viete, len to treba pretaviť do praxe.

Pozerám, že som sa nejako rozpísala, pôvodne som chcela písať o niečom inom, ale poznáte ma, odbočovanie od základnej témy, mi ide celkom dobre .

Tak v skratke sa vrátim k pôvodnej téme.
Čo môžeme urobiť v tomto období, aby zmena, ktorá tu bude s nami celý rok v kovových energiách, bola pre nás priaznivá?
Môžeme posilňovať energiu zeme. Vzťahy sme si už povedali.
Do energie Zeme patrí aj naše telo, strava a aj zastavenie sa a rozmýšľanie, alebo lepšie povedané vymyslenie ďalšieho postupu pri dosahovaní svojho cieľa.

Zhodnotím, čo som doteraz urobila, aké mám výsledky a ako budem postupovať ďalej. A to nech riešite čokoľvek.
Aby sme to mohli urobiť, potrebujeme sa dostať do svojho stredu. To znamená, nezaťažovať sa minulosťou ani budúcnosťou, lebo pokiaľ to robíme, sme z nášho stredu vychýlení.
Tu a teraz vytvárame našu budúcnosť. Presne v tejto chvíli, s nohami na zemi a s hlavou v oblakoch.
Čo tak začať napríklad svojim telom.
Aby vedelo uskutočniť vaše plány, musí byť po fyzickej a duchovnej stránke fit – tiež na tom teraz pracujem. Porozmýšľajte, čo by ste pre neho mohli urobiť – môžete začať cvičiť, vzájomná masáž by tiež nebola zlá  ,alebo môžete upraviť stravu alebo…?

Dnes máme spln a ten zosilní váš zámer, všetko, čo urobíte v čase splnu, zosilní vaše energie.
Keď sa budete venovať negatívnym energiám – budú zosilnené tie.
Ešte, že sa môžeme rozhodnúť .

Pamätajme, čím kvalitnejšia energia Zeme, tým kvalitnejšia energia Kovu – imunity. A Zem nám ovláda vodu ( tzn. aj vírusy ), aby si nerobila, čo sa jej zachce .

Ešte raz si položím pôvodnú otázku:
Čo môžeme urobiť v tomto období, aby zmena, ktorá tu bude s nami celý rok v kovových energiách bola pre nás priaznivá?

Čakajú nás Veľkonočné sviatky, ja viem, tento rok budú asi trošku prebiehať v inom duchu, ale mám dve možnosti – buď budeme nadávať na všetko a obviňovať všetkých… , čo nám aj tak nepomôže, alebo prijmem situáciu, ktorú aj tak neviem zmeniť a porozmýšľam, ako si tieto sviatky urobiť v novom duchu tak, aby boli krásne.

Tu je mojich zopár rád:

1. Najdôležitejšie pre toto obdobie bude vyčistiť váš priestor, či už zvukom, soľou alebo dymom. Váš dom je tiež živá bytosť a v tomto období do seba vstrebával veľa strachov, bolestí a negatívnych energií, ktoré boli znásobené terajšou situáciou. Pokiaľ ich nevyčistíme, uložia sa tieto emócie do vašich stien, nábytku a budú vás sprevádzať každodenným životom.
Vonné tyčinky ja používam denne.

2. Oslobodiť svoj domov od nepotrebných, pokazených a nepoužívaných vecí. Keď chcete pritiahnuť do života, niečo nové, musíte tomu novému vytvoriť voľný priestor.

3. Otvorte vchodové dvere dokorán, aby energia mohla vstúpiť, najskôr sa ale pozrite, čo máte pred dverami/ neporiadok, smetný kôš, suché kvety…/, nie každú energiu chceme mať doma .

4. Poupratujte, umyte okná, aby naša budúcnosť bola jasnejšia, utrite prach.

5. Urobte si krásnu Veľkonočnú výzdobu, tak ako to vždy robíte, nezabudnite na čerstvé kvety vo váze, aby energia vedela, že sa na ňu tešíte a že ste pripravení.

6. Zapnite si hudbu, alebo si spievajte.

7. Nech vaším domov rozvoniava dobé jedlo.

8. Pekne sa oblečte, upravte.

9. Usmievajte sa, vyhnite sa pozeraniu televíznych novín.

Ostatné body si doplňte sami, podľa vášho uváženia.
A že na čo by ste to robili, keď k vám nikto nepríde?

Máte pravdu, tento rok budeme tráviť sviatky sami, len s tými, ktorí s vami žijú v domácnosti.
Ale nie sú to najdôležitejší ľudia zo všetkých?
Urobte to aj pre seba, pre váš domov a ten vám to mnohonásobne vráti späť.

Prajem vám krásne prežitie Veľkonočných sviatkov, veľa radosti a lásky v kruhu Vašich najbližších.

P:S Vy, čo budete tráviť Veľkonočné sviatky v práci /čo veľmi dobre poznám/, prajem vám veľa síl, pevné zdravie a trpezlivosti. Týmto chcem pozdraviť aj svoje bývalé kolegyne v Malackách a Bratislave, myslím na vás.

Najnovšie články

Základný kurz
4. februára 2018
Čo je to koučing a čo Vám prinesie?
2. septembra 2017
Ako sa zmení Váš život s Feng Shui?
2. septembra 2017