Neplnia sa vám vaše sny?

Pekný deň.

Dnes ráno som vstala a mala som náhlu potrebu vám niečo napísať. Nevedela som o čom, tak som si sadla a začala som písať. Zdalo sa mi, že mi ten text niekto diktuje.

Dnes máme energiu Draka, tento deň nemáme príliš rozmýšľať a vymýšlať stratégie. Mali by sme mať hlavu čistú a v nej sa zrazu objaví nápad, ktorý potom ďalej rozvíjame.
Energia Draka môže byť trošku chaotická, neupravená a nápady nám môžu smerovať do všetkých oblastí, preto verím, že tento článok bude chaotický len do tej miery, do ktorej ho budete vedieť prijať.
Vy, čo ma poznáte, viete, že tieto energie sú mi veľmi blízke :).

Tak sa poďte spolu so mnou pozrieť, čo všetko sa zrodilo z ničoho nič v mojej hlave :).

Situácia okolo nás je naozaj neprehliadnuteľná, napriek tomu, že televíziu vôbec nepozerám, vždy sa mi potrebné informácie do uší dostanú.

Ako si pomôcť v tejto náročnej dobe?

Táto doba nám dáva možnosti začať  od seba, vrátiť sa do svojho stredu, poupratovať si a urobiť revízie vo svojom živote.

Viete, aký je rozdiel medzi šťastným a nešťastným človekom? V ich pohľade na svet.

Každý človek – šťastný aj nešťastný kráča za svojím snom a keď prídu prekážky ( čo samozrejme prídu u obidvoch – žijeme predsa v Jin Jangovom svete ), šťastný človek hľadá riešenia a nevzdáva sa svojho sna.
Ale nešťastný človek hľadá dôvod (vinníka), prečo svoj cieľ neuskutočniť, zbavuje sa zodpovednosti za svoj život, prijíma rolu obete. Nemôže svoj sen uskutočniť, lebo deti, lebo rodičia,  lebo vláda, lebo peniaze, lebo …samé výhovorky.
Pokiaľ si neuvedomíme, že iba my sme zodpovední za náš život, že iba my máme tú silu ho meniť a naplniť, budeme stále obeťami systému.
Nič v živote nie je iba pozitívne alebo negatívne, nič nie je iba zlé a dobré, my určujeme, akú energiu dáme danej situácii. Vždy máme dve možnosti.

Prvá možnosť je napojiť sa na tú vlnu, ktorá práve vládne, napojiť sa na vlnu strachu, beznádeje, zlosti, nenávisti…čím viac tejto energii venujeme pozornosť, tým viac ju živíme. Negatívne emócie majú obrovskú silu a túto silu negativity každým dňom vpúšťame do priestoru, áno do Vášho priestoru, či už je to pracovný alebo súkromný priestor. A tu sa tieto energie kumulujú – a čo si myslíte, že vzniká?
Z energie hnevu asi nevznikne nič, čo by nám prospievalo, skôr naopak – kazia sa nám naše vzťahy, či už rodinné, alebo pracovné, vyostrujú sa napätia v rodine, teplo domova sa mení na každodenný boj.
A aby toho nebolo málo, začnú nám odchádzať spotrebiče, upcháva sa nám odtok – následkom čoho sa ďalej šíria energie, ktoré majú vplyv na naše emócie, ktoré nám neprospievajú – je to taký začarovaný kruh.

Druhou možnosťou je výzva. Je omnoho zlozitejšia a náročnejšia, asi preto nenájde vždy u nás svoje miesto.
Musíme totiž na nej sami pracovať. A to sa nám príliš nechce. Je jednoduchšie sa sťažovať.
Musíme totiž odstrihnúť ten vonkajší svet a ponoriť sa do svojho vnútra a to chce naozaj pevné rozhodnutie.

Pracovať sami na sebe je tá najjednoduchšia a zároveň tá najťažšia činnosť, ktorú sa tu máme naučiť.
Povedzme si jeden priklad.
Stretne sa šťastný človek s nešťastným. Obidvaja idú za svojím cieľom – cieľ bude úplne jednoduchý – prísť domov z práce do svojho bytu na 11 poschodí :).

Obidvaja stoja pred výťahom, keď zrazu zistia, že výťah je pokazený.
A vy už tušíte, čo nastane :).

Nešťastný človek začne nadávať, obviňovať všetkých, prečo výťah neopravili, možno začne plakať, ako sa dostane teraz domov, začne zháňať, telefonovať a každému rozprávať, aká príšerná situácia sa mu stala, že je narobený z práce a teraz ešte aj nejde výťah, má to ale smolu, že?
Do pol hodiny vydá zo seba toľko nepriaznivých emócií, hnevu a zlosti, že keď pôjde domov na druhý deň, možno výťah už bude fungovať, ale pokazí sa mu auto a príbeh začína odznovu.

A čo ten šťastný človek?
Ten už 30 minút sedí doma v teple a rozpráva svojej partnerke, že dnes celý deň sedel v práci a potreboval trošku rozhýbať telo a do cesty mu prišiel pokazený výťah a on teda vybehol domov po schodoch a urobil niečo pre svoje zdravie.
Tá istá situácia a dva rôzne pohľady.
Su to len príklady, možete ich vyuziť na čokoľvek, čo práve riešite.

Každá, aj tá najhoršia situácia má dve strany mince, záleží iba na nás, ktorú budeme živiť.

Tento rok nám vládne kovová Krysa a tento mesiac nám vládne kovový Pes. Vidíte, tu sa nám energie kumulujú, čiže naberajú na sile.
Jangový kov, to sú nebesá – tvrdé a nekompromisné, vyžadujú štruktúru, disciplínu a poriadok, ktorý je ale založený na prírodných a vesmírnych zákonoch.
Doslova hovoria – poriadok alebo boj.

Nezabúdajme, že bojom sa síce dá vyhrať bitka, ale nezaručí nám naše vnútorné šťastie ani spokojnosť.
Pretože tí, ktorí budú porazení a nespokojní, znovu rozpútajú další boj.

A tam kde je boj, tam je nedostatok lásky. A tam kde je láska, je nedostatok boja.

Čo keby sme to teda otočili, zdá sa vám to nemožné?

Dnes je k tomu celkom vhodný deň s energiou Draka, tá nám dá silu, odvahu a hlavne sny.

Kovové energie roku a mesiaca nám síce tieto energie dreva ( Draka ) dosť osekajú :), ale keď neprší aspoň kvapká :).

Energia kovu je o imunite, preto je teraz najvhodnejší čas ju podporiť – prírodnou cestou. Podporte hlavne svoju slezinu, podporte lymfatický systém, jedzte sezónne potraviny, vyhýbajte sa potravinám, ktoré ochladzujú organizmus – citrusové plody – pomaranče, mandarínky, ananás.
Vyhnite sa studeným a sýteným nápojom.

Chráňte si svoj krk, kríže a nohy, aby boli stále v teple.

Doprajte si inhalácie soľnej pary, ktoré sú osvedčeným prostriedkom pri potláčaní vírusových ochorení.

Každý človek má vo svojom živote niekedy strach, pociťuje úzkosť aj obavy, ale záleží na tom, či tieto emócie budeme podporovať čítaním a nepretržitým sledovaním televízie a sociálnych sietí.
Strach patrí do energie vody a čím viac ho budeme podporovať, tým viac sa nielen že nezmení táto situácia, ale hlavne si ohrozujeme svoje zdravie.

A keďže za pár dní prejdeme z energie kovu do energie vody ( ktorá začína Prasaťom ) navyše znásobenej ročnou kovovou Krysou, strach môže nadobudnúť veľkú silu, ktorá môže vyústiť až do depresií, alkoholizmu, ale aj do poškodenia obličiek. Prvé príznaky, ktoré obličky vysielajú, sú okrem iného problémy s ušami a kvalitou našich vlasov.

My vieme, ze strach ( energiu vody ) kontroluje energia zeme, preto bude potrebné si v týchto dňoch túto energiu vložiť do nášho života.

Keďže priestor patrí k energii zeme, začnime úpravou Vášho domova.
Dôkladne poupratujte, zbavte sa všetkého pokazeného, nefunkčného, rozbitého, proste všetkého, čo sa Vám nepáči a už Vám neslúži.
Zateplite priestor, skontrolujte okná a dvere, či sú v poriadku a či nie sú poškodené, či už pri otváraní  nedrhnú a či sa dajú otvoriť do 90 stupňov.
Nezabudnite priestor vydymiť, napr. vonnými tyčinkami, šalviami.
Vo Vašom interiéry používajte teplé farby, zapaľujte sviečky,  urobte si jesennú výzdobu, dajte veniec na dvere – môžete si ho aj sami vyrobiť.
Do energie zeme patrí aj jedlo a starostlivosť o Vaše telo, preto mu venujte pozornosť.

Keďže venujete čas príprave svojho príbytku s láskou, nebudete mať čas na neprospešné myšlienky.

Každý večer a ráno zaspávajte a prebúdzajte sa so svojím snom. Máte predsa nejaký sen, nie?
Zabudnite na všetko a predstavujte si, aké to bude, keď budete mať svoj sen splnený.
Mali by ste pri tom cítiť tie energie šťastia, radosti a spokojnosti.
Keď to budete opakovať vždy ráno a večer
( ideálne aj počas dňa ), budete preladovať svoje myslenie, a tým sa budú vytesňovať energie strachu a negatívne pocity.
Je to ako návyk. Vaše telo je teraz navyknuté sa zameriavať častejšie negatívnym smerom a my ho to len preučíme, aby jeho návykom bolo hľadať nové cesty a možnosti – vždy, keď sa vyskytne nejaká situácia, ktorá sa nám nepáči.
Zo začiatku sa to nášmu mysleniu nebude páčiť, pretože nerado vychádza zo svojej konfortnej zóny, ale keď vydržíme, už sa zase nebude chcieť vrátiť späť. Už bude navyknuté hľadať cesty, ako Vaše sny uskutočniť.
Tento rok je ideálny na hľadanie nových ciest a mozností.

Pokiaľ naozaj žiaden sen ešte nemáte, sústreďte sa na niečo, čo ste už zažili a cítili ste pri tom obrovskú radosť.
Nezalezi až tak na tom, čo si budete predstavovať, ako skôr na tom, aké emócie to vo Vás bude vyvolávať.

Znie to celkom jednoducho, ale je to náročný proces, pričom najdôležitejšia je pravideľnosť.
Počas vizualizácie Vám spočiatku do Vášho sna budú zasahovať negatívne myšlienky, nebudú sa chcieť tak ľahko vzdať. Vždy, keď si to uvedomíte, znovu  a znovu sústreďte pozornosť na svoj cieľ.
Vytrvajte, vždy, keď niečo nové skúšame je to ťažké, nevieme presne ako, neide nám to, ale časom a opakovaním to bude pre nás  ľahšie a ľahšie.
Dnes máme Draka, takže môžeme začať snívať.

A nezabudnime, keď sa toto obdobie skončí, príde iné :). Vždy sa bude niečo riešiť.
Ale na nás záleží, akú energiu budeme venovať konkrétnej situácii.

P.S.1 Ja už utekám zamerať svoju pozornosť na dokončenie diára a kalendára na rok 2021, bude znovu nádherný a plný informácii.

P.S.2: A nezabudnite, žiadny človek nemôže byť šťastný 24 hodín denne. Ja mám tiež svoje dni, ale tých pozitívnych je omnoho viac.

Pekný deň, plný lásky a zdravia.

Najnovšie články

Základný kurz
4. februára 2018
Čo je to koučing a čo Vám prinesie?
2. septembra 2017
Ako sa zmení Váš život s Feng Shui?
2. septembra 2017