Najdôležitejší mesiac pre rok vodného Tigra, je práve teraz

1.1.2022 nám začal nový rok, pre nás je to deň, kedy začína nové obdobie nášho života.
Rozlúčili sme sa s tým starým, nepotrebným, a do nového roku si dávame nové predsavatia a plány a “dúfame”, že ten NOVÝ ROK bude krájší, lepší, úspešnejší, zdravší…

…dúfať ale nestačí…

Pokiaľ si myslíme, že tam “vonku” niekto niečo urobí a my sa zázračne prebudíme do nového krajšieho sveta, tak sa veľmi mýlime.
Nikto za nás nemôže nič urobiť, ani nám pripraviť pevnú pôdu pod nohami, aby sa nám kráčalo ľahšie.
Ten, kto čaká na takýto zázrak, bude asi sklamaný, ale asi bude mať dostatok argumentov, prečo sa mu v živote nedarí a hlavne, kto za to môže.
Dokiaľ nepochopíme, že žiadna vláda, sused, deti, príbuzný a iné vonkajšie okolnosti nemajú vplyv na naše šťastie, príležitosti, lásku, peniaze…, dovtedy sa budeme motať v začarovanom kruhu.
Nie tam vonku sa skrýva všetko bohatstvo sveta, ale každý si ho nosíme vo svojom vnútri. A pokiaľ ho tam nevidíme, nemôžeme ho vidieť ani v tom vonkajšom svete. Lebo vonkajší svet je len odrazom toho vnútorného.

Naši predkovia nám zanechali krásne porekadlo:
Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva.
Voláte do hory plný strachu, obáv, nedôvery…kričíte, že za vašu situáciu môže on, že za vašu chorobu môžu lekári, že za vašu chudobu môže nedostatok príležitostí…, čím silnejšie kričíme, tým je aj ozvena hlasnejšia.

A čo je tým hlasom, ktorým voláme do hory?
Sú to naše pocity, naše emócie, prostredníctvom ktorých stále voláme do “hory”. Emócia, pocit, je určitá energia, ktorá je neuchopiteľná, preto ju zaradujeme do Jangu. A Jang, to sú nebesá, ktoré nás vedú. A vedú nás presne tam, kam voláme.

Každá emócia má určitú frekvenciu, čím je vyššia, tým nám do života prináša viac radosti, lásky, hojnosti, spokojnosti.
Pokiaľ  “voláme” na nižších frekvenciách, do života nám budú prichádzať tie opačné skúsenosti.

Jang, nebesá, vesmír, univerzum…, nerozlišuje medzi “dobrom a zlom”, iba odpovedá na tej vlnovej dĺžke, ktorú od vás zachytí.

Chcete niečo zmeniť vo vašom živote?
Zmeňte svoje frekvencie.
Ja viem, nie je to vždy jednoduché, treba na tom vedome pracovať. A nie každý sa do toho pustí.
Pretože, to by sme sa už nemohli na nič sťažovať a obviňovať zo svojej situácie niekoho iného. To by sme už museli prevziať zodpovednosť za svoj život do vlastných rúk a tým vykročiť zo svojej komfortnej zóny a to sa nám samozrejme nechce.

A ako zmeníte svoje frekvencie?
Je na to množstvo návodov.
Jedným z nich je, že môžeme využiť temto mesiac – Byvola, ktorý je najdôležitejší mesiac každého roka, aby nám pomohol odštartovať úspešný začiatok tohto roka.

Byvol sa nachádza v medziobdobí zeme. Takýchto období máme počas roku 4. Ale to januárové je najdôležitejšie.
Medziobdobie zeme je obdobím, kedy sa máme vrátiť do svojho stredu.
Je to obdobie, kedy sa aj príroda priprajuje na ukončenie jedného obdobia a na začiatok nového. Je to obdobie, kedy energie, v tomto prípade, zimy – chladu, začnú ustupovať a začnú prichádzať nové energie – energie jari – dreva. A nastane rovnováha. Zatiaľ síce prebieha len na nebeskej úrovni a na zemi sa prejaví až neskôr, ale kým príde na zem, my by sme mali byť už pripravení.

Dostať sa do svojho stredu je veľmi dôležité pre náš život, môžeme to urobiť cez meditácie, cvičenia, relaxácie…
Aby sa nám to podarilo, potrebujeme čas a svoj priestor. Nájsť si tiché miesto vo vašom domove, zabaliť sa napríklad do deky, odpojiť všetky vonkajšie vzruchy a na začiatok sa môžete sústrediť iba na svoj dych.
Byť si vedomí len svojho nádychu a výdychu.

Prečo je to také dôležité?
1.2.2022 prichádza vodný Tiger, a áno, príde aj k vám, hoci už asi s vami ten čas aj trávi.
A energie Tigra dajú do pohybu všetko okolo vás a to doslova. Ustáť tieto energie bude náročné a dokáže to človek, ktorý načerpal silu vo svojom vnútri.

Buďte ako strom, ktorého korene siahajú hlboko do zeme. Keď príde búrka, môžete sa nakláňať  vo vetre, môžu sa vám polámať aj vaše konáre , môžete byť šľahaní vetrom, ďažďom, snehom…, ale vaše korene budú také pevné, že stále zostanete pevne stáť, nech sa deje okolo vás čokoľvek. Lebo vonkajšie vplyvy nebudú mať dosah na vašu stabilitu.

Keď ste vo svojom strede, ste napojení na Nebesá a tie vás povedú tým správnym smerom.

Pomôcť si môžete aj svojím priestorom.
Váš dom alebo byt, ale aj každá miestnosť, každý váš stôl, polička…, má svoj stred.
To, čo dáte do tohto stredu, vás reprezentuje, tým sa stávate.
Očistite tieto vaše stredy, dajte si tam niečo krásne, prípadne si kúpte niečo nové, utrite tam prach, dajte tam vázu s kvetmi.
Pokiaľ sa neviete rozhodnúť, ako tento stred oživiť, nechajte ho prázdny, voľný, aby energie mohli vašim stredom voľne prúdiť.

A keď tak urobíte, môže sa stať doslova zázrak, možno pochopíte, čo je príčinou vašich starostí, možno sa vám zlepší zdravie, možno príde príval energie a možno pochopíte celé bytie.

Preto využite tento mesiac správne, záleží na ňom celý tento rok.

Vy už viete, že čo začnete na Byvala, má dlhodobý účinok. Zatiaľ to nemusíte robiť fyzicky, stačí keď sa zamyslíte a urobíte si plán, čo by ste chceli dosiahnuť v tomto roku. A keď príde Tiger vo svojej plnej sile, nebude už musieť rozmýšľať, pôjdete podľa plánu. Tiger by vám aj tak nedal priestor na premýšľanie.
A keď príde nečakaná zmena vo vašich plánoch, čo asi aj príde, vy to ustojíte.

                                                                         JA SOM TVORCA SVOJHO ŽIVOTA

 

Najnovšie články

Základný kurz
4. februára 2018
Čo je to koučing a čo Vám prinesie?
2. septembra 2017
Ako sa zmení Váš život s Feng Shui?
2. septembra 2017